top of page

Kültür Taşı

Yığma Taş

"Doğanın özgün dokusunu ve kültür taşının estetiğini bir araya getirerek mekanlarınıza benzersiz bir karakter katmayı amaçlar. Bu özel taş türü, yüzeyinde doğanın yıllar boyunca işlediği izleri taşırken iç mekanlarda ve dış cephelerde estetik bir güzellik sunar."

Yığma Taş Açıklama Metni

  • Önerilen Derz Miktarı: Derzsiz. "Tercihen derzli olabilir."

  • Önerilen Yapıştırıcı Miktarı: 8.0 kg/m²

  • Önerilen Derz Boşluğu: Yığma ( Derz Gerekmez)

  • Kalınlık: 22 - 28 mm

  • Ağırlık Düz: 42 kg/m²

  • Kutu metrajı, derzli uygulamaya özgü olarak hesaplanmıştır. Ancak, yığma uygulama gibi farklı bir yöntem tercih edilecekse, sipariş miktarının %15 ila %25 arasında artırılması önerilir.

  • Önerilen derz ve yapıştırıcı miktarları, belirli bir derz boşluğuna göre hesaplanmıştır. Farklı bir uygulama yöntemi tercih ediliyorsa, sarf malzeme miktarı da değişebilir. Bu nedenle, projenizin gereksinimlerine uygun miktarları dikkate alarak doğru miktarda malzeme temin etmek önemlidir.

"Dekoratif Duvar Taşları, 'Kültür Taşı' olarak adlandırılan özel beton esaslı malzemeden kalıplama tekniği ile üretilen ürünlerdir. Duvarlarınızı güzelleştirmek için tercih edebileceğiniz modellerimiz arasında Alaçatı Taş Kaplama, Fosil Kayrak Taş Kaplama, Dekoratif Taş Kaplama ürünleri, Geçmeli Kale Taşı gibi klasik duvar kaplama taşları veya köy evlerinde ve bahçelerde sıkça gördüğünüz taş duvarlarda kullanılan malzemeden kalıplanmış Yığma Taş görünümü veren seçenekler bulunmaktadır.

Ayrıca, en güzel modellerimizden biri olan ebatlı Kayrak Taşı Modeli ile de duvarlarınıza farklı bir estetik katabilirsiniz. Duvar kaplama taşları doğal taşlardan iki kat daha ağırdır. Ancak bizim ürettiğimiz Kültür Taşları, doğal taşlara göre çok daha hafif olup duvara daha sağlam bir şekilde tutunur. Bu nedenle Duvarlarınızda Kültür Taşları kullanmanız daha isabetli olacaktır. Ayrıca, renk seçenekleri konusunda da geniş bir koleksiyona sahibiz ve doğada bulunmayan renkleri dahi bulabilirsiniz.

'Yığma Taş' renk seçenekleri de sunularak duvarlarınıza istediğiniz estetik ve renk uyumunu kolayca sağlayabilmeniz için size olanak tanır."

bottom of page